Nowe Pismo Święte cz. 5

· Nowe Pismo Święte

Rozdział piąty

Jestem Sananda, ten, którego znaliście jako Yeshua ben Joseph.

Niebo staje się bardziej niebieskie, a ludzie z Ziemi zwracają swoje twarze ku słońcu, czując Światło, które kąpie was wszystkich, błogosławiąc was Miłością Boga, gdy przechodzicie przez wasze dni. Możecie poczuć beztroskie wibracje waszej drogiej Matki Ziemi, która świętuje swoje nowe narodziny, jej wstąpienie do 5-go wymiaru. Jesteście zaproszeni do udziału w podnoszącej energii, która jest wysyłana do was od Pierwotnego Stwórcy, aby podnieść wasze serca i pomóc wam doświadczyć mocy bycia połączonym z waszym sercem / umysłem.

Wasze serce / umysł, lub jak ja wolę mówić, wasza świadomość serca, jest to miejsce w waszym sercu, gdzie możecie myśleć, czuć i wiedzieć rzeczy, których wasz mózg sam nie może zrozumieć. Jesteście złożonymi istotami, Ludzkością i macie możliwość utworzenia swoich połączeń neurologicznych w swoim ciele na różne sposoby. Większość z was nauczono, żeby przyjąć konfigurację, która pozwala myśleć tylko mózgiem, pomijając swoją świadomość serca. Wierzono, pod wpływem waszych „naukowych” osiągnięć, że „racjonalne” myślenie jest lepsze od idei i myśli, które są pod wpływem uczucia.

Ten układ jest bardzo niefortunny, ponieważ to sprawia, że jesteście o wiele mniej inteligentni i twórczy, niż moglibyście być, gdybyście zachowali i rozwinęli całą inteligencję ciała, z którą się urodziliście. To w końcu zostało „odkryte” przez waszych naukowców, ale to jeszcze nie zmieniło sposobu kształcenia waszych dzieci. Będę miał sugestie dla was tutaj, aby pomóc wam przywrócić wrodzone połączenia z mocą waszej świadomości serca. Jak wielu z was odkryło, medytacja jest potężnym narzędziem do przywracania w sobie spokoju umysłu.

Omówmy przez chwilę, jak medytacja może zmienić wasze relacje z samymi sobą. Jesteście zaznajomieni z modlitwą i spokojnymi uczuciami, jakie ona przynosi, gdy wysyłacie prośby i swoje wyrazy wdzięczności do Boga lub innych Mistrzów. Słyszymy wasze modlitwy i pracujemy nad tym, o co nas prosicie, we współpracy z waszym Wyższym Ja. Nie możemy występować przeciwko waszemu planowi dla tego życia, który Wyższe Ja nadzoruje, ale staramy się zaoferować Miłość, Współczucie i Akceptację. Tak jak tradycyjnie praktykowana modlitwa jest rozmową w jedną stronę od Was do nas. Chcemy teraz otworzyć ten kanał, aby umożliwić komunikację dwukierunkową zamiast jednokierunkowej.

Wielka moc medytacji łączy spokojną i skupioną postawę podobną do modlitwy, ale z waszymi kanałami otwartymi na otrzymywanie informacji od nas w odpowiedzi dla was. Modlitwa jest często używana do proszenia nas o litość, albo zatrzymanie bólu w waszym życiu, lub w życiu innych. Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te rodzaje modlitw, ponieważ zdarzenia te nie są spowodowane przez Boga dla was samych, są one zwykle częścią indywidualnego planu, który został przez was wypracowany we współpracy z Bogiem, waszym Wyższym Ja, Przewodnikami, Pomocnikami i Pierwszym Stwórcą. Będziemy jednak natychmiast reagować, aby przynieść ulgę, jeżeli wniosek, jaki wysyłacie wskazuje na coś, czego nie miało być w waszym Planie Życia.

Zatem medytacja jest bardziej otwartą formą komunikacji. Ona pozwala na przeprogramowanie waszych systemów, aby odbierać fale o większej (częstotliwości), dzięki czemu możecie usłyszeć nasze odpowiedzi na wasze modlitwy. Wolimy to konwersacyjne podejście. Może to wydawać się dziwne dla tych, którzy czują się onieśmieleni obecnością waszych Mistrzów, ale pragniemy Was zapewnić, że nikt z nas nie chce być wielbiony lub trzymany na dystans. Jesteśmy tutaj, aby służyć Wam, uczyć i oferować Miłość naszych serc. Chciałbym komunikować się z Wami, świadomość serca ze świadomością serca, jak moglibyście powiedzieć.

Potraktujcie to jako działalność podobną do uczestniczenia w seminarium lub prywatnej sesji korepetycji ze swoim profesorem z college’u. Nauczyciel nie różni się od Ciebie w naturze; on / ona jest bardziej zaawansowany na drodze uczenia się na podstawie długich lat studiów i dyscypliny, pragnąc pomóc Ci w twoich postępach. To jest sposób w jaki widzimy naszą pracę. Zapraszamy do ścisłej łączności z tymi, którzy są gotowi iść do przodu w pracy swojej duszy. Ta praca duszy zawsze wiąże się pewną formą progresji – jak już wspominałem wcześniej: ucząc się przejmujecie kontrolę własnych uczuć i myśli, uzdrowienie z traumy i bolesnych wspomnień wielu wcieleń, usuwania starych wzorców tego, czego nauczono was myśleć w kwestii „Kim jestem”, aby zrobić miejsce dla prawdziwej, błyskotliwej i wolnej Jaźni, jaką możecie być.

Zachęcam was, abyście zaczęli myśleć o sobie jako o tym, który jest waszym Wyższym Ja. W tym obrazie ucieleśniacie sumę wszystkich wcieleń, całą wiedzę i cały wzrost. Wasza aktualna osobowość i zbiór pomysłów, myśli, uczuć i przekonań, to tylko efemeryczny zbiór odpowiedzi na to, czego doświadczyliście w tym konkretnym życiu; niewielka część duszy, którą naprawdę jesteście. Rozpocznijcie przesuwając się z powrotem ze swojej obecnej Jaźni, aby uzyskać dużo szersze perspektywy tego ciała, tego krótkiego życia i linii czasowej, której doświadczyliście jak dotąd. Zobaczcie to życie jako część ogromnej całości, która jest waszą Kosmiczną Jaźnią i zobaczcie tę Kosmiczną Jaźń jako część całości wielkiej rzeczywistości, która obejmuje całe Stworzenie.

Podczas medytacji na temat tej wizji siebie w Kosmicznej całości, zaczniecie widzieć, że nie jesteście ani małym, ani nieistotnym punkcikiem, ani ograniczonym i kompletnym Człowiekiem z egzystencją 80 lub 90 lat. Jesteście koniecznym trybikiem w wielkim kole życia, istotną częścią Wniebowstąpienia tej ziemi i ukochanym Dzieckiem Stworzenia.

Każde uczucie / myśl, każde działanie, każde życie odgrywa niezastąpioną część w odniesieniu do wszystkich innych, dotknęliście niezliczonej ilości innych dusz i zostaliście dotknięci przez nie. Nie ma nieznaczącego, czy zbędnego Bytu (istoty), nie ma nieznaczących, czy niepotrzebnych zdarzeń, nie ma przypadków, które nie odgrywają ważnej roli w rozwijaniu się wspólnego Losu (przeznaczenia) ludzkości.

Jeśli spojrzycie na siebie z tej perspektywy, zaczniecie rozumieć, jak was widzę. Każdy jest cenny, każdy byt jest wyjątkowy. Czujemy niezmierną miłość do was i mam nadzieję na przyszłość naszego ambitnego projektu. Wszyscy pracowaliście ze mną w nim przez wiele wcieleń na Ziemi. Każde z waszych wcieleń było waszym sposobem progresji wzdłuż drogi duszy na wyższy poziom oświecenia. W ten sposób włożyliście swój własny udział w tworzeniu rosnącego przypływu, który podnosi każdego na tej planecie. Dodatkowo, wykonaliście swoją część we współdziałaniu z innymi – waszymi bratnimi duszami, znajomymi i przyjaciółmi.

Niektórzy z was zgodzili się na życie, w którym jesteście wyzwaniem dla innych popychając ich w kierunku większej niezależności, czy większego współczucia lub tolerancji dla innych. Czasami ci z Was, którzy chcieli, posunąć się w swoim wniebowstąpieniu, nawet poświęcili się grając rolę oprawcy, co zainspirowało innych do organizowania się przeciw niewoli, aby stać się adwokatami większego dobra.

Widzicie, to jest potężna ironia w doświadczeniu życia na Ziemi. Ona przynosi odwagę, przekonanie i najwyższy poziom poświęcenia dla Światła, gdy ludzie są wprowadzani w najtrudniejsze sytuacje. Jest to model, który został przystosowany do szkolenia żołnierzy, którzy borykają się z najtrudniejszymi wyzwaniami w walce, w obozie popularnie zwanym startowym. Tak, jest to sposób, w jaki wszechświat widzi wasz pobyt tutaj, i dlaczego są oni w zachwycie dla waszych postępów. Istnieją inne sposoby, aby ewoluować jako dusze, ale żadne nie są tak żmudne, dokładne w kosmicznych warunkach i nie dają w efekcie takiej szybkiej zmiany.

W krótkim okresie około siedmiu tysięcy lat cywilizacja ta rozwinęła się w stosunkowo skuteczną umowę ogólną, w której większość ludzi na waszej planecie jest karmiona, ubrana i chroniona w takim stopniu, że populacja wzrosła wykładniczo. Mimo obszarów ubóstwa, długość waszego życia wzrosła na całym świecie i coraz bardziej popularne jest przekonanie, że opieka medyczna, nauczanie, dostępność do czystej wody i wystarczające jedzenie jest prawem, którym wszyscy powinni się cieszyć. To jeszcze nie zostało osiągnięte, ale nasiona sukcesu zakorzeniły się w świadomości serc na całej planecie. Nawet z ingerencją tych rządzących, którzy umieścili własną chciwość przed dobrem innych, grupy prywatnych obywateli nadal osiągają cudowny postęp poprzez programy humanitarne.

My w wyższych wymiarach widzimy trajektorie waszych wysiłków. Rozpoczęte projekty w sposób naturalny dają impuls do działań w kierunku urzeczywistnienia ich w wysokich energiach obecnej fali energii Bramy Lwa z Centralnego Słońca. Akty dobroci podjęte wczoraj już wykonały lot do tarła dalszej hojności w innych. Działania tych, czytających te wiadomości zaczynają zmieniać poziom energii ze wstępnej nadziei na podekscytowane oczekiwanie. Możecie wszyscy czuć, że coś nadchodzi, że coś ekscytującego i spełniającego ma się przebić do świadomości w was i w szerszym świecie.

To jest czas wzniecania, czas kwestionowania starych pomysłów i sposobów życia, w tym dwóch głównych obszarów: systemów wierzeń religijnych, które stały się sztywne i wykluczające a także destrukcyjne dla ludzkiego szczęścia na bazie Miłości do innych, oraz przekonań o systemach ekonomicznych, które pozwalają, a nawet zachęcają do niszczenia Matki Ziemi, tej, która daje życie i pożywienie dla wszystkich.

Wszystko to będzie się zmieniać. Wróciłem, aby dać wsparcie i zachętę tym, którzy podążali za ich najgłębszą inklinacją, aby podnieść siebie i swoich bliźnich, aby wziąć udział w aktach dobroci i hojności, nawet gdy nikt nie patrzył na nich. Jest wielu „cichych bohaterów” wśród was i oni tworzą Legiony Światła, które staną się podstawą Nowego Złotego Wieku. Pochwalam was, a wszystkich, którzy są nowo obudzeni ze snu, pozdrawiam was z otwartymi ramionami i zapraszam do wspaniałego marszu ku wolności, równości i najgłębszemu szczęściu, które wynika z poczucia jedności ze sobą, ze Stwórcą i ze mną.

Jesteśmy tu dla Was w każdej chwili, czy jesteście obudzeni, czy śpicie i szepczemy wam do ucha, nawet teraz, gdy czytacie te wiadomości. Jesteśmy Jednym.

Jestem Sananda, autor tych wiadomości, znany Wam jako Jezus.

Zapisane przez Kathryn E. May, 11 sierpnia 2013.

http://www.whoneedslight.org/index.html?entry=chapter-five-the-new-scripture

%d bloggers like this: